Jaké rostliny vysadit a nezalévat, jelikož milují sucho?

Přemýšlíte nad tím, že na svou zahradu vysázíte krásné rostliny, které budou dělat parádu a z nichž bude zrak jen přecházet? Možná vás trápí nadměrné sucho a bojíte se, že by se rostlinám v suchu zkrátka nedařilo. Pravdou je, že rostlinám se v suchu nedaří, pokud to tedy nejsou suchomilné rostliny, které sucho milují. Že nevíte, jaké druhy rostlin se k rostlinám, které stačí vysázet a posléze nezalévat, řadí?  

Letos to nevypadá, že bude deštivé léto, proto se nejeden pěstitel a zahrádkář snaží na svou zahrádku a skalku vysázet takové rostliny, které milují sucho a které nepotřebují ke svému spokojenému růstu a životu zrovna mnoho vláhy. Pokud i vy pátráte po takové rostlině, přinášíme vám několik doporučení.  

Ještě je však třeba poznamenat, že k suchomilným rostlinám se neřadí jenom trávy a křoviny, ale také trvalky, letničky, dřeviny, dokonce se najdou i cibuloviny, které ke svému životu nepotřebují zrovna mnoho vody. Jaké tedy se vyplatí zasít? 

Jaké trvalky jsou suchomilné? 

Zaměřme se nejdříve na trvalky. Kupodivu existuje mnoho trvalek, které doslova milují sucho. Patří k nim například mavuň červená, což je vytrvalá rostlina, která má nádherné červené květy. Pokud není červená barva vaší oblíbenou, nabízí se možnost zasít si řebříček tužebníkový, který nepotřebuje zálivku, ale potřebuje sluníčko.  

Krásnou barvu vám do zahrady přinese i kokarda, která vám bude dělat radost až do pozdního podzimu. Nezapomínejte ani na hvozdík nebo třeba šalvěj.  

I některé bylinky zvládnou sucho 

Možná jste se v minulosti setkali s tvrzením, že bylinky ke svému spokojenému růstu potřebují teplo, vodu a světlo. Jenže jsou tu bylinky, které tolik vody nepotřebují. Se suchem si hravě poradí třeba rozmarýn, oregano nebo třeba krásná a voňavá levandule, z níž si připravíte čaje i odvary. 

Mohlo by se vám líbit...