Jaké rostliny se hodí do bytu, kde se pohybuje kočka?

Kočky jsou nedílnou součástí mnoha českých domácností. Zatímco některé rostliny jsou pro naše kočičí přátele jedovaté, jiné jim naopak prospívají. Jaké rostliny vybrat do bytu, kde se bude chlupatý přítel pohybovat?  

Pozor na jedovaté rostliny 

Ať jste se rozhodli pro adopci kočičí krasavice nebo hodného kocourka z útulku, nebo máte vlastní kočičky, jistě víte, že některé rostliny by s příchodem zvířete z naší krásné domácnosti měly nadobro zmizet. Jedná se především o barvínek, begonii, břečťan, cypřiš a difenbachii. Pro kočky jsou jedovaté také dracény, durmany, filodendrony, fíkovníky a fíkusy. Bohužel se musíte mít na pozoru i před Vánoci, kdy jsme zvyklí si domů donést brambořík. I tato rostlina je pro kočky jedovatá.  

Místo toho zvolte nové rostliny 

Obzvláště pokud máte kočku, která se nedostane ven, měla by vaše malá šelma mít možnost okusovat kočičí trávu. Obzvlášť pro koťata je to jedinečná možnost, jak se zbavit chuchvalců v břiše. Šáchor je nejen okrasnou rostlinou, ale také důležitým zdrojem vitamínů všech domácích koček. Hodí se nejen do koupelny, ale jeho drobné listy okrášlí jakýkoliv prostor. Doslova magnetem je pro kočky šanta kočičí. Látka, kterou obsahuje, má totiž jemně halucinogenní účinky. Kočky se po požití nepalaktonu válejí na podlaze, jsou velmi hravé, hyperaktivní a celkově euforické.  

A co bylinky?  

Někteří chovatelé koček se shodují na tom, že kočkám chutná nejen klasická kočičí tráva a šanta, ale také některé běžné bylinky. Pokud to se zdravím svého chlupatého mazlíčka myslíte vážně, nebojte se doma vysadit například meduňku, petržel a pažitku, majoránku nebo bazalku. Tyto rostlinky si bude kočka s chutí okusovat.  

S příchodem kočky do bytu je potřeba přehodnotit výsadbu, kterou v domě máme. Některé rostliny jsou totiž pro kočky silně toxické a způsobují jim velké zdravotní potíže. Naopak jiné rostliny a byliny jejich zdraví podpoří. 

Mohlo by se vám líbit...