Jaké ostrovy se řadí k těm nejhezčím na světě?

Cestování se v dnešní době stalo velice oblíbenou činností. Není se čemu divit, můžete cestovat autem, vlakem, lodí i letadlem a všechny způsoby nejsou to nejdražší, co si v životě koupíte. Aktuálně se cestuje hlavně na různé ostrovy, nikoliv do zemí celého světa. Ostrovy totiž nabízejí možnost cestovat na vlastní pěst, kdy budete poznávat okolní přírodu a obyvatele, které jen tak někde jinde nepotkáte.

Aktivní dovolené se obecně staly více vyhledávanými než dovolené, při nichž jenom ležíte v bazénu nebo se vyvalujete na pláži. Lidé chtějí něco podnikat, něco vidět, nejen sedět na zadku nebo ležet na zádech a poslouchat sice krásný, ale tak krásně stereotypní moře.

Pokud plánujete nyní někam vyjet, možná byste mohli zamířit taky na nějaký ostrov, na kterém se budete cítit jako v ráji. Přinášíme vám seznam těch ostrovů, které se řadí k těm nejhezčím na světě.

• Bora Bora

O Bora Bora jste jistě slyšeli. Jedná se o nádherný ostrov, který je opravdu doslovným rájem na zemi. Moře je zde tak čiré a čisté, že vidíte na úplné dno, i když je to několik metrů hluboko. Spaní pod širým nebem je zde nepopsatelně dobrodružné. Příroda je plná tajemství, které se rozhodně nebojte objevovat a rozluštit.

• Marco Island

Jestliže si pod ostrovem představíte krásné, bílé písečné pláže, k tomu houfy surfařů, kteří se předhánějí v tom, kdo sjede větší vlnu, nebo si představíte pobřežní hlídku v těch plavkových, oranžových šortkách, jako tomu bylo v tom stejnojmenném seriálu z devadesátých let, pak musíte zajet na Marco Island na Floridě. Tato představa se vám ztělesní do puntíku.

• Velikonoční ostrov

Jestliže ale toužíte po té aktivitě a po poznávání historie, po sbírání zážitků, pak byste měli zamířit na Velikonoční ostrov, protože to je zážitek opravdu na celý život. Zajet si sem sice není zrovna to nejlevnější, ale takovou velkou radost by si měl dopřát každý z nás.

Mohlo by se vám líbit...