Jaké menstruační pomůcky nabídnout své dceři?  

Současná doba nabízí mnoho novinek a co si budeme povídat, je skutečně z čeho vybírat. Hygienické pomůcky, které jsme používaly v útlém mládí my, již naštěstí naše dcery využívat nemusí.  

Faktory, které hrají roli při výběru 

To nejdůležitější, co si přejeme, je celkové pohodlí. První menstruace je pro dívky již tak dost složitá, natož abychom jim přidávaly starostí. Pro první měsíce proto volte nejlépe hygienické pomůcky, které budou perfektně sedět a dívka se v nich bude cítit příjemně a sebejistě. Ochrana proti protečení může být klidně předimenzovaná, jen aby se dívka cítila komfortně. Později již můžete sledovat také další faktory, mezi které se řadí ekologická stránka dané pomůcky, nebo její barevnost.  

Menstruační kalhotky a plavky 

V současné době je doslova boom ve využívání menstruačních kalhotek. Objevily se dokonce i menstruační plavky. Kdo již měl osobní možnost tyto hygienické pomůcky vyzkoušet, sbírá zkušenosti. Ostatní stále pročítají recenze. Jedno je jisté – pohodlí, které se s těmito prostředky pojí, je neoddiskutovatelné. Prádlo používáme i pro běžné dny, zde se jedná pouze o to, že tyto pomůcky mají funkční vrstvu a mohou nám skvěle posloužit. Pro první měsíce menstruace určitě volte kalhotky určené pro noční nošení, aby měla slečna dostatek ochrany a pocit, že se nemůže nic stát.  

Látkové vložky 

Zde je již hygiena o něco složitější. U látkových vložek je samozřejmě skvělé, že se dají, stejně jako menstruační kalhotky, vyprat. Jen bude ze začátku potřeba se s nimi naučit pracovat a správně je připevnit na spodní prádlo. To může být malou nevýhodou.  

Klasické vložky z drogerie 

Čím dál více se zdá, že klasickým vložkám odzvonilo. Jsou plné chemických látek, a i přes snahu o šetrnější materiály se stále jedná o hromadu plastu, která se přikládá na citlivá místa. Nic, co byste si pro svou dceru přáli. 

U menstruačních kalhotek a plavek je klíčové správně zvolit velikost. 

Mohlo by se vám líbit...