Jak zbavit svého psího společníka blech? 

Za své psí společníky jsme schopní utratit miliony korun ročně, ukazují statistiky. Zatímco někteří mají svého psa v pohodlí domova, pro jiné je to pouze venkovní hlídač, který do domu nepatří. Ať už patříte na jakoukoli stranu barikády, v každém případě se snažíte o to, aby váš pejsek byl spokojený a šťastný. A aby ho nic netrápilo. Už vůbec ne blechy, které mu mohou pořádně znepříjemnit život. A tak se ptáme, jak zbavit svého psa blech? 

Šampon proti blechám jako sázka na jistotu 

Životní cyklus blechy je poměrně zajímavý. V psí srsti zůstává jen chvilku, většinou se uchyluje do jeho pelíšku, kde na něj číhá, až bude znovu „čistý”. Během svého života se blecha dokáže rozmnožovat rychlostí blesku. Po napití krve dokáže vylíhnout až sto vajíček denně. Největší zajímavost a pro psa taková rána pod pás je, že ani nevyžadují sání jeho krve. Živí se vzájemně vlastními výkaly. A tak pokud nebudete proti blechám bojovat, pes se jich pravděpodobně nikdy nezbaví. 

Účinnou a léty prověřenou možností, jak se blech zbavit, je šampon proti nim. Ve chvíli, kdy se pes začne drbat a začne být poněkud nervózní, je načase ho okoupat. Dávejte si jen pozor na oči, do kterých by se šampon dostat neměl. 

Obojek jako další z řešení 

Mezi chovateli je však oblíbený v posledních letech i obojek, který je sice dražší, zároveň je to poměrně efektivní prevence, jak se blech zbavit. Doporučujeme obojek připínat až dospělému jedinci, protože štěňata mají tendenci obojek kousat. 

Nebo vyzkoušejte babské rady 

Pokud však ani obojek, ani šampon nemáte po ruce a obchod je zavřený či příliš daleko, můžete vsadit na babské rady. Blechy totiž byly problémem i psů našich babiček, které však k dispozici tolik vymožeností jako dnes neměli.  

V ideálním případě vyzkoušejte ocet, který je považován za jeden z nejúčinnějších prostředků. Pomáhají i některé esenciální oleje, jako je levandule nebo šalvěj či citron. Případně zkuste jeho pelíšek vystlat listy ořešáku, které hmyz odrazují. 

Mohlo by se vám líbit...