Jak vybrat dětské sluneční brýle a proč je vůbec vybírat 

Teplé slunečné dny se nám zanedlouho ukážou v celé své parádě, což znamená jediné – je načase si vybrat sluneční brýle. A ostatně nejen sobě, ale také svým dětem. Mnoho rodičů si říká, že děti sluneční brýle nepotřebují, že je jenom zničí, navíc si je ani na očích nenechají. Ale ve skutečnosti to v případě dětí není vůbec na parádu, ale spíše je to ochrana jejich zraku. Ten je v dětském věku daleko náchylnější na nebezpečné UV záření, které sluníčko vyzařuje, proto je klíčové vybírat opravdu kvalitní ochranu, aby to nevedlo k nemilým scénářům.  

Při výběru sledujte několik důležitých parametrů 

Předně je důležité sledovat několik kritérií. Jedním z nich je UV filtr, který by měl vždycky chránit zrak dítěte. Brýle obecně musí sedět čili vyberte opravdu správnou velikost obrouček. Nepodceňujte ani výběr samotného materiálu, kdy by měl být ohebný, odolný, a to jak proti rozsednutí, tak i proti zlomení. A samozřejmě dejte na svou intuici, co se týče váhy. Platí, že čím lehčí budou, tím pro dítě lépe. Lehkost by se však neměla podepsat na odolnosti. 

UV filtr jako nejdůležitější faktor 

Zmíněných bylo několik parametrů, respektive kritérií, které je zapotřebí při výběru brýlí brát v potaz. Jaký parametr je však tím nejdůležitějším, na který opravdu nesmíme zapomínat a který v žádném případě nesmíme nijak podcenit? Je jím především UV filtr, který ochraňuje před zmiňovaným UV zářením vysíleným ze slunce. 

Sluníčko podle odborníků může největší škody na dětském zraku způsobit do deseti let, ovšem následky se mohou projevovat postupně. Proto vybírejte brýle s tou nejlepší ochranou, abyste scénářům předcházeli. 

Obecně rozdělujeme UV filtr do čtyř kategorií, kdy brýle kategorie první jsou určené pro slabé sluneční záření a čtvrté naopak pro to nejsilnější. Ty poslední se tedy hodí na dovolené u moře, nebo případně na zimní dovolené, kdy je horské slunce také jistým rizikem. 

Mohlo by se vám líbit...