Jak správně používat aromalampu, která by měla mít své místo v každé domácnosti?

Aromalampa je dnes součástí každé moderní domácnosti. Její účinky jsou až neuvěřitelné. Jako jedna z mála věcí dokáže uklidnit naši mysl, i když se prakticky neustále potýkáme se stresem. Umí také uklidnit nervy a vytvořit v domácnosti takovou pohodu, kterou zkrátka po příchodu domů potřebujeme. Pokud se doma rozhodnete zahájit relaxaci, aromalampy jsou skutečně skvělým pomocníkem. O tom není sporu ani pochyb.  

V současné době je na trhu celá řada aromalamp. Zejména v posledních letech, kdy zájem o aromalampy patřičně roste, se nabídka rozšířila. Je však třeba konstatovat, že aromalampy na trhu nejsou žádnou novinkou. Jsou mezi námi už od dob dávných civilizací, kdy se odpařováním vonných olejů získala příjemná vůně a kdy se tímto stylem zklidňovala mysl.  

Aromalampa funguje na velmi jednoduchém principu 

Mnozí z nás se tomuto skvělému společníkovi doma vyhýbají. Důvodem toho je především fakt, že netuší, jak aromalampa vlastně funguje. Princip aromalampy je však naprosto snadný. Funguje to tak, že při odpařování okolního vzduchu se uvolňují žádoucí látky a vůně, které poté navozují příjemné pocity. Podobně fungují například svíčky, které mají sloužit taktéž k relaxačním účelům.  

Aromalampa, v níž se ukrývá klasický čajová svíčka dokáže hořet i kolem čtyř hodin. Do nádoby na odpařování se dá ohřátá voda a do ní se přidá pár kapek vybraného oeje. Vůně se poté hned dostane do každého koutu domácnosti.  

Co hraje při výběru aromalampy roli? 

Pokud tu svou aromalampu teprve vybíráte, nabízí se otázka, co hraje při výběru vlastně roli. Obecně by měla mít aromalampa dost velkou nádržku na tekutinu. Voda v ní musí zkrátka držet. Zároveň by měla mít nádobka od svíčky dostatečnou vzdálenost, aby se tím předešlo tomu, že se voda začne vařit. Uvařená voda znehodnocuje účinky éterického oleje, který nalijete do ní! 

Mohlo by se vám líbit...