Jak se zbavit nadměrného pocení

Pocení je v létě obrovský nepřítel. Zatímco se najdou jedinci, kteří se nepotí ani v těch nejvíce parných dnech, jsou tu také ti, kteří se potí doslova abnormálně. Patříte k nim taky? Pokud ano, možná hledáte způsoby, jak se přestat potit. Mnozí lidé si myslí, že neexistuje na pocení lék, ale to rozhodně není pravda. I s nadměrný pocením se dá bojovat jinak než s pomocí antiperspirantů a jiných vychytávek. Prozraďme si několik tipů, jak se pocení úspěšně a rychle zbavit dřív, než se nám postará o špatný první dojem.  

Léto je sice roční období, které naprosto milujeme, ale pravdou je, že nám léto může pokazit nadměrné pocení, proti němuž nefungují ani deodoranty, ani antiperspiranty. Proti pocení však fungují jiné věci. Jaké? Prozradíme.  

Pomoct mohou koupele 

Pokud vám nepomáhají ani tolik doporučované antiperspiranty, pak je třeba s pocením bojovat jinak. Jak? Doporučujeme zkusit koupele, které vás mohou koláčů v podpaží a také na zádech rychle zbavit. Máme na mysli koupele z odvaru z dubové kúry nebo ze slabého, růžového roztoku hypermanganu a roztoku octanu.  

Pomocníky jsou i bylinky 

Důvodem pocení nemusí být jen úmorné vedro, ale také to může být způsobené menopauzou. Pokud jste ženou po padesátce, vyzkoušejte bylinky. Bylinky vám mohou pomoct lépe srovnat pocení a opět ho dostat do normálního stavu.  

Zkusili jste botox? 

I když většina žen je proti botoxu, pravdou je, že právě botox může taky pomoct při nadměrném pocení. Obvykle se sice botox podstupuje ve chvíli, kdy chceme minimalizovat mimické vrásky, ale pokud se nadměrně potíte, zkuste to s botoxem taky. Botoxem lze ošetřit nejen oblast čela a obličeje, ale také podpaží, dlaně nebo nohy. Zkrátka místa, kde se nejvíce potíme, budou ošetřená a potit se na nich najednou nebudeme.  

Mohlo by se vám líbit...