Jak poznat toxického partnera?  

Počáteční zamilovanost pomalu odeznívá a vám najednou připadá chování vašeho partnera poněkud zvláštní. Nejedná se čistě náhodou o toxickou osobu? Těmito znaky se vyznačuje.  

Kritika, kritika, kritika 

Váš partner je z předchozího života zřejmě hodně zraněný. Vy ale nežijete život pro to, abyste pykali za jeho minulost. Stále útočí a nic neděláte správně? Jeho věty začínají stylem „nikdy“, „vždycky“, nebo „pořád“ a za těmito slovy následuje kritika vaší osoby?  

Lež není nejmenší problém 

Zpočátku to nezpozorujete, ale později vám dojde, že tento člověk nemá potíže se lhaním. Lže dokonce i když to není nezbytně nutné.  

Vlastní chyba neexistuje 

Toxický člověk nikdy nepřizná svou chybu. Proč by to dělal. Je přeci dokonalý a nemá sebemenší nedostatek. To vy jste zato snůška chodící nedokonalosti.  

Raději jinam, než být s vámi 

Nemá potřebu s vámi trávit čas. Raději si zajde někam, kde si může dělat naprosto co chce. Na víkendy odjíždí často bez domluvy s vámi. Místo společného víkendu se vytratí sám na chatu.  

Mistrně s vámi manipuluje 

Dělá ze sebe chudáčka a vy začínáte chápat, že to možná není jeho šéf, matka, přítel, nebo třeba sestra, kdo je nejhorší na světe? Manipuluje s vámi tak, že vždy dosáhne toho, aby bylo po jeho vůli. V úklidu, péči o děti, vaření, trávení volného času, i při hádce.  

Respektu ani úcty se nedočkáte 

Myslíte si, že si vás toxický člověk váží? Ani náhodou. Pokud vidí, že mu teče do botů, koupí vám dárek. Ale jen proto, abyste dali pokoj a nechali jej dělat si své. Nezáleží mu na vašich pocitech.  

Kontroluje vás 

Zatímco on si může dělat, co chce, po vás vyžaduje disciplínu. Uveďte, proč jste se zdrželi v práci nebo v obchodě. Co budete dělat večer a s kým si zrovna píšete. On to dělat nemusí.  

Toxický člověk? Zjištění není vždy příjemné. Je na čase vyměnit zámky od bytu, a to co nejdříve. Další stádia jsou totiž psychické i fyzické napadání, a to nechce nikdo z nás.  

Mohlo by se vám líbit...