Jak během vánočních svátků neskončit unaveně a ve stresu

Vánoční čas by se měl nést v duchu společných chvil, klidu a odpočinku. Bohužel ne každý to tak má. Pro většinu lidí jsou vánoční svátky bohužel období, během kterého jsou jenom ve stresu, během kterého nic nestíhají a neustále za něčím spěchají. Spěchají nakupovat vánoční dárky, ve spěchu uklízí a napětí se v nich hromadí i při zjištění, že nemají ještě napečený dostatek vánočního cukroví. Pravdou však je, že Vánoce opravdu nejsou o cukroví nebo dárcích, jsou hlavně o klidu, proto vám poradíme, jak to letos udělat tak, abyste během Vánoc neleželi na pohovce jako unavená troska, která v sobě navíc hromadí ještě tunu napětí a stresu.  

Plánování je váš nejlepší přítel 

Abyste postíhali všechno, co postíhat potřebujete, v ideálním případě byste měli začít plánovat. Nemusíte si celý prosinec naplánovat do puntíku, ale stačí, abyste věděli, co který týden nebo víkend musíte udělat. S pečením cukroví klidněte začněte už na Mikuláše, úklid postupně rozplánujte na celý dům. Pokud pak budete své plány dodržovat, budete mít hotovo už pár dní před Vánocemi, kdy budete jen sedět a nic nedělat.  

Řekněte si o pomoc 

Proč by celý vánoční úklid měl viset jenom na vašich bedrech? To je přece nesmysl. V ideálním případě proto rozdělte práci mezi své pomocníky. Pokud jste matkou dětí, zaměstnejte vaši děti. Pakliže žijete s přítelem, pak zaměstnejte také svého přítele. Nejste na to sama, proto si řekněte o pomoc a najednou přípravy na Vánoce budou poměrně radostné.  

Posilte svou imunitu 

Člověk si také musí uvědomit, že nehrozí jenom to, že se nestihne napéct cukroví nebo koupit dárky. Hrozí mimo jiné i to, že člověk onemocní. Je proto nutné upevňovat svůj imunitní systém. Šetřete svůj organismus třeba tak, že ho nebudete přetěžovat žádným příliš sladkým nebo tučným jídlem, přidejte do svého jídelníčku i spoustu vitaminu A, C a vitaminu skupiny B.  

Mohlo by se vám líbit...