Hledáte dárek k narozeninám? Nabatikujte hrneček!

Dárky k narozeninám se opravdu těžce vybírají zejména ženám, které vždy říkají, že všeho mají dostatek. Pokud si žena neřekne konkrétně, o co by měla zájem, pak se bohužel stane to, že žena bude s dárkem nespokojena. Proto se jí nevyplatí kupovat něco běžného. Raději ji neustále poslouchejte nebo dejte do obálky peníze, ať si koupí to, co uzná za vhodné. To ji nejvíc potěší, ale vám to možná přijde opravdu všední a běžné.

Máte pravdu – dávat ženě, ale také i muži, jenom peníze v obálce, to už není žádné překvapení, které toužíte darovat. Je to spíše jen tradice, která ukáže, že jste si s dárkem nevěděli rady.  Navíc vás to vyjde mnohdy opravdu draze. Raději něco vyrobte. Je to mnohem levnější a kreativnější způsob, jak blízkou osobu obdarovat. Pokud se navíc nacházíte ve finanční tísni, pak je výroba dárku to nejlepší řešení.

Zkuste si proto nabatikovat hrníček. Není to však batikování v pravém slova smyslu, ale jedná se spíše o batikování pomocí laku na nehty. Není to vůbec složité a vyjde vás to zhruba na padesát či sedmdesát korun, a to se vyplatí! Kupte si jenom nějaký obyčejný bílý či jinak jednobarevný hrníček, který koupíte například v IKEI za dvacet či třicet korun, pak si kupte aspoň dvě barvy laků na nehty (může se jednat i o ty nejlevnější, které najdete) a nachystejte si mísu s horkou vodou.

A jde se na to!

Do horké vody vylijte obsah lahviček od laků na nehty. Pokud bychom měli dát příklad, tak například vlijeme do horké vody červený lak s modrým lakem. Poté pomocí špejle nebo párátka si trochu pohrajeme s tvarem. Snažíme se tedy o to, aby se barvičky do sebe krásně propletly. Poté vložíme hrníček třeba do poloviny do této vody s laky a vytáhneme. Na hrníčku se nám vytvořila krásná batikovaná (lakovaná) mozaika. Poté necháme půl hodiny schnout a můžeme hrníček darovat.

Mohlo by se vám líbit...