Dubaj a to nejdražší, co si zde můžete pořídit či dopřát

Dubaj je dnes jednou z nejvyhledávanějších destinací na světě. Lidé sem jezdí proto, že si alespoň na pár dnů chtějí vyzkoušet luxusní život, který z Dubaje přímo sálá. Samozřejmě takovou dovolenou právě na tomto přepychovém místě si nemůžete dopřát neustále, ale chvilku se na ni bude muset šetřit.

Pokud si budete chtít Dubaj užít naplno, pak byste měli našetřit nejen na ubytování a přepravu, ale hlavně na to, co si zde můžete dopřát či pořídit. Právě zde totiž nalezneme celou řadu těch nejdražších věcí na světě.

Pojďme si nyní v rychlosti říct takovou ochutnávku na začátek – co byste řekli takovému domácímu mazlíčkovi, který by nebyl v podobě psů či koček, ale rovnou v podobě geparda? To je zde totiž naprosto běžný domácí mazlíček, který se však řadí k tomu nejdražšímu, co si zde můžete pořídit. Jedná se přece jenom o exotický, až ohrožený druh, který není levné si koupit, ale už vůbec není levné se o něj starat, krmit ho a dopřávat mu tu péči, kterou takové zvíře potřebuje.

Lyžování v Dubaji? A proč ne?

Nejdražší záležitostí, kterou si zde můžete dopřát, je lyžování. Možná si nyní ťukáte na čelo, vždyť v Dubaji je někdy klidně více jak čtyřicet stupňů Celsia, tudíž je tento zimní sport zde nemožné vykonávat, ale opak je pravdou. V Dubaji existuje jeden obrovský lyžařský areál, kde je sníh, zima, sjezdovky, dokonce i lanovky, které vás vyvezou na úplný vršek. Jenže jak je to ojedinělé, o to víc je to dražší.

Tenis ve výšinách? I to jde!

Jestliže jste milovníkem tenisu, pak byste si ho měli zahrát nad mořem, kdy vidíte z kurtu celý úžasný Dubaj jako na dlani. Je to trochu „mastnější“ záležitost, proto se není čemu divit, když i toto se řadí k těm nejdražším zážitkům.

Není třeba stát v zácpě, vrtulník už letí

Jelikož si v Dubaji všichni zvykli na luxusní život, který je třeba si vychutnat do poslední kapky, není čas ztrácet čas. Proto zdejší obyvatelé, když se seknou v zácpě, nečekají hodiny, než se auta dají opět do pohybu, ale zavolají si vrtulník, který je ihned odveze na místo, kam mají namířeno – a to dokonce i ve voze. Vrtulník si totiž auto naloží na plošinu, kterou pak rychlostí blesku přesune přesně tam, kam si budete přát.

Mohlo by se vám líbit...