Co nejvíce poškozuje naše oblečení

Nové oblečení je zářivě čisté, pevné, a na první pohled skvěle vypadá. Postupem času se ale začne měnit k horšímu. V tomhle článku se podíváme na pár věcí, kterým je potřeba se co nejvíce vyvarovat, aby vaše oblečení stále vypadalo dobře. 

Příliš časté praní 

Častím praním můžete vaše oblečení poškodit a změnit zhoršit jeho vzhled. Je tedy potřeba se vyvarovat přehnanému praní, a prát ho pouze v případě, je-li to už nezbytně nutné. Praním prádla v pračce dochází k poměrně náročnému mechanickému namáhání materiálů oblečení. Praní oblečení v pračce můžete čas od času vyměnit za praní prádla v ruce, což je většinou pro oblečení šetrnější. Praním prádla v pračce ale zase odstraníme i hlubší špínu, což se nám v ruce nemusí podařit. 

Nevhodné praní 

Stejně jako časté praní může mít také negativní vliv na vaše oblečení nesprávné praní. Způsob, jakým můžeme oblečení prát nejčastěji rozhoduje použitý materiál a jeho zpracování. U většiny oblečení najdete malou cedulku se symboly, které vám řeknou, co si při praní můžete dovolit, a co naopak nesmíte. Některé materiály mohou být citlivé na vysokou teplotu vody, jiné na určitý typ pracích přípravků a jiné na náročné mechanické zacházení v pračce. 

Dlouhodobá vlhkost 

Pozor si dejte také na vystavování dlouhodobé vlhkosti vašeho oblečení. Pokud například zmoknete, je potřeba vaše oblečení nejdříve dobře vysušit. Častou chybou bývá odkládání mokrých kousků oblečení do špinavého prádla, kde se oblečení nevysuší. V takových případech se může vyskytnout nepříjemný zápach oblečení, dokonce i vznikání plísní a narušení materiálu oblečení. Mokré oblečení je tedy dobré pověsit a vystavit ho slunečním paprskům, případně použít sušičku. 

Pozor na moly 

Velikým nepřítelem vašeho oblečení mohou být také moli, kteří se mohou nacházet v šatní skříni. Moli pak mohou poškodit vaše oblečení a vytvořit do nich malé i veliké díry. Proti molům se dá bránit různými způsoby, jako jsou například voňavá mýdla a voňavky proti molům. 

Mohlo by se vám líbit...