Co může způsobovat nadměrnou tvorbu vrásek?

Přibývají vám na čele vrásky, ale nemáte na to ještě věk? Jemné linie už nemůžete ani na prstech obou rukou spočítat, i když pravidelně užíváte prémiový kolagen obsažený v produktech Rays anti-age? Možná na vině není stárnutí, ale jiné faktory, které mladosti pokožky zrovna nefandí. Nemůže být viníkem třeba vaše práce?

Práce jako stresující faktor

Stav naší pokožky a pleti může ovlivňovat celá spousta faktorů. Stárnutí nebo genetika nemusí být těmi jedinými, co za na první pohled ne zrovna mladou pokožkou stojí. Za zvážení stojí i vaše práce, která může být plná stresu. 

Ovšem nejen stresu, ale i neustále vyzařujícího slunečního záření, které má na pokožku neblahý vliv. Trávíte tedy při své práci velkou spoustu času venku? Ano? Pak tím přispíváte k předčasnému stárnutí pokožky, bohužel. 

Nulová péče o pleť

To, jak vaše pleť vypadá, je odrazem celkové péče o ni. Věnujete každý večer jejímu odličování? Nezapomínáte na její omývání studenou vodou? A používáte micelární vodu, která zabraňuje vzniku akné a jiných kožních problémů? 

Pokud chcete zabránit vráskám, které jsou typickým projevem stárnutí, nesmíte péči o pleť a pokožku zanedbávat. Dobrá péče zahrnuje čištění a celkovou hydrataci běžnými přípravky bez obsahu alkoholu. 

Životní styl hraje velkou roli

A nesmíme zapomenout ani na životní styl, který má obrovský vliv na přibývající vrásky nejen na čele, ale i v okolí úst a nosu. Kouření, neustálé se vystavování sluníčku, nadměrná konzumace léků nebo alkoholických nápojů – to vše se velkou měrou projevuje na stavu vaší pokožky. 

Když se k tomu všemu přidá i nezdravý životní styl, rázem máte odpověď na otázku, kde se linky proudící obličejem vlastně vzaly. Abyste předcházeli ještě horším scénářům, jež by stály za minimálním sebevědomím, doporučujeme skoncovat s dosavadními návyky a zlozvyky. Vyhnete se tím kupříkladu stařeckým skvrnám.

Mohlo by se vám líbit...