Brouci v domácnosti: jak se jich zbavit?

Naši domácnost mohou sužovat mnozí nepřátelé. A nemyslíme ty v kovových zbrojích, kteří se budou dobývat a snažit se dělem prostřelit okna, jako to chodilo ve válkách. Mluvíme o drobných zvířecích tvorech, jež jsou nevítanými společníky. Jednoho dne nás mohou nemile překvapit brouci v domácnosti, i když se snažíme svůj příbytek udržovat v maximální čistotě. Odpadky se pravidelně vynáší, škvíry a mezery se pravidelně utěsňují a vysávají při každotýdenním úklidu. Přesto se však brouci v domácnosti vyskytnou, proto si pojďme prozradit, jak s nimi zatočit. 

Když se v domově objeví potemník skladištní 

Existuje mnoho druhů brouků, kteří se mohou dostat až přes práh domu. Jedním z nich je potemník skladištní, který může měřit až tři milimetry. Jedná se o hnědého brouka, jenž začne okupovat naši kuchyni. Znehodnocuje jídlo svými výkaly a často i močí. Většinou si ho přineseme v mouce nebo v cukru, proto je důležité, po zjištění jeho přítomnosti, vyhodit veškeré zamořené potraviny a ty stávající raději pravidelně kontrolovat. Tím se ho dokážeme zbavit. 

Co platí na mravence? 

Během léta jsou pravidelnými okupanty mravenci. Brázdí nejen kuchyní, ale také se rozmnožují tak rychle, že se s nimi setkáváme prakticky v každé místnosti domu. Jak se jich ale zbavit? Tito brouci v domácnosti nesnáší ocet, spreje, prášek do pečiva. To všechno jsou věci, se kterými se můžete vydat do boje a díky kterým boj s nevítanými hosty vyhrajete. 

Na moly šatní platí levandule 

Co dalšího nás může nemile překvapit? Třeba takový mol. Tito brouci v domácnosti se většinou uchýlí do šatníku, kde usedají na oblečení. Abyste je vypudili, je zapotřebí vytřídit a vyčistit šatník, napadený textil ideálně vyprat v horké vodě a do šatníku pověsit levanduli, kterou moli nemají zrovna v lásce.  

Případně pomáhá také mýdlo nebo cedrové dřevo, díky kterému dobrovolně opouští naše šatníky (nebo kredence, pokud se uchýlí do kuchyňských koutů). 

Mohlo by se vám líbit...