Běh! Je jen moderní?

Už jsme si všichni zvykli na scény z amerických filmů, jak snad skoro každý, kdo řeší komplikované životní problémy, si jde zapřemýšlet při běhu. I když otevřete noviny či internet narazíte, jak novináři nachytali americkou celebritu při běhání, a světe div se, největší senzace na tom je, že byla nenalíčená či nevhodně oblečená.

Ale dnes tohle není jen aktivita filmová. Už to není jenom disciplína na olympiádě. Běh hýbe světem! Pořádají se různé běžecké závody za dobročinným účel nebo jen tak pro zábavu. Lidé se při běhu seznamují, nakupování běžeckých potřeb se stává koníčkem i závislostí. Také se vám zdá, že běhá snad každý a jen vy nevíte, co na tom ostatní mají? Tak tady je pár důvodů proč byste měli začít i vy!

Nepotřebujete tisíce

K běhu člověk potřebuje pouze kvalitní běžecké boty, tričko, kraťasy či tepláky a může vyrazit. Nepotřebujete k tomu žádné speciální hodinky, co vám měří tep či vzdálenost, ani speciální funkční oblečení. Důležité je odhodlání a chuť.

Čas

Jednou ze základních věcí je udělat si čas. Ostatně jako na vše. Někdo rád běhá ráno jiný zase večer. Záleží čistě na vás, kdy se vám to hodí! Nemusíte se s nikým domlouvat nebo se podřizovat, kdy a kde se zrovna cvičí dle fitcentra.

Kondička

Nemusíte být atlet, abyste mohli začít běhat. Když s během začínáte nastavte si malé trasy, které zvládnete a postupem času začnete vzdálenosti prodlužovat. Tempo také nemusí být to nejrychlejší které zvládnete. Rychlost dálkového běhu není jako u sprintu. Díky dálkovému běhu získáte kondičku. Uděláte dobře svému oběhovému systému.

Vyčistíte si hlavu

Při běhu se nemusí jinak přemýšlet. Jste na čerstvém vzduchu. Takže pokud trpíte stresem, nebo máte sedavé zaměstnání další důvod proč si běh vyzkoušet!

Hubnutí

Je dokázáno, že běh je jeden z nejlepších sportů pro hubnutí. Je jasné, že si budete muset hlídat rychlost. Když se váš běh nebude podobat ani rychlé chůzi, nemůžete čekat zázraky. K běhu i zdravá strava přijde sama. Komu by se chtělo jít běhat po těžkém jídle či si ho dát po běhu?

Udělejte tedy něco pro sebe a pro své tělo a přidejte se k těm, kteří již kouzlo běhu objevili.

Mohlo by se vám líbit...