Barvy jako strůjci nálady

Ač si to zcela neuvědomujeme, tak barvy ovlivňují naši náladu. Pokud se tedy chceme cítit dobře, je potřeba vědět jakými barvami se musíme obklopovat. Pojďme se podívat a natí tu pravou právě pro vás.

Modrá barva

Tato barva je barvou vyznačující klid a mír. Je často používána v terapeutických místnostech nebo také na pracovištích, kde na člověka působí shon a stres. Proto pokud se cítíte rozladění a ve stresu obklopujte se co nejvíce modrou barvou.

Červená barva

Tato barva je barva vášně, vzrušení a také touhy. Jen si představte ženu v jednoduchých červených šatech. Jak na vás působí? Jako sexy žena plná energie a charisma. Pokud nemáte odvahu, zahalit se celá do červené stačí pouhá rtěnka, nebo lak na nehty a i tak upoutáte pozornost a vyvoláte stejné emoce. Zda tuto barvu moc nepoužíváte a zdá se vám moc odvážná použijte růžovou a postupně přecházejte k červené.

Zelená barva

Zelená barva navozuje v člověku pocity štěstí a přirozenosti. Jestli jste tedy spíše přírodní typ, sáhněte po této barvě jak v doplňcích, tak i v oblečení.

Bílá barva

Tato barva je barva nevinnosti a čistoty. Někdo může mít bílou barvu za nudnou, nijakou, takovou bez energie, ale to je chyba. Tahle barvička k vám přitahuje lidi a navodí v nich láskyplnou, jemnou náladu. Pokud zvolíte například bílou halenku, otevírá vám to mnoho možností a kombinací ke zbytku outfitu. Bílá se krásně pojí s ostatními barvami.

I když to nevnímáme, podvědomě saháme po barvách dle našich pocitů. Jakou barvu máte nejčastěji na sobě vy?

Mohlo by se vám líbit...