Auto, co se samo řídí? Nechte se hýčkat!

Modernizace jde vážně stále dopředu. Setkáváme se s čím dál chytřejšími telefony, které díky svým aplikacím dopomůžou k tomu, že budeme moct dělat naprosto všechno pouze ze spaní. Televize jsou svým rozlišením naprosto jinde. Všichni se vždy jen udivují, jak skvělé v dnešní době jsou. Domácnosti jsou u většiny lidí ovládány přes telefon nebo jen hlasem, světla se dají ovládat tlesknutím rukou. Svět se řítí, dalo by se říct, obrovskou rychlostí do záhuby. Lidé si totiž neužívají chvilky, kdy jsou se svými nejbližšími, protože se jednoduše stále zaměřují na internetový a virtuální svět.

Život najednou plyne mezi prsty. Ovšem tuto potíž může do značné míry vyřešit jistá inovace z řad automobilky Mercedesu. Mercedes totiž přichází s novou modernizací vrcholné třídy S a přináší s sebou také velkou inovaci pojmenovanou „autonomní řízení“. Najednou se už spolujezdci mohou více bavit a možná tak komunikace bude trochu lepší. Pokud však místo mluvení nevybere řidič telefon a sociální sítě.

Druhá značka automobilky, která se rozhodla udělat tento razantní krok

Nejdříve to byla americká Tesla, která se rozhodla umožnit řidiči řízení bez jakékoliv námahy. Najednou i Mercedes přichází s autem, které se řídí samo. Jednalo se však o tajný projekt, a tak nyní při jeho ukázce všechny šokoval a překvapil – většinou však mile a v dobrém slova smyslu. Na systému tohoto auta se pracovalo několik let a sama firma tvrdí, že se bude jednat o notný kus lepšího ovládání a podobně. Auto se totiž bude v jistých chvílích opravdu zcela ovládat samo, aniž by měl řidič ruce na volantu.

Jedná se tedy o naprostou velkou inovaci, protože doposud žádná automobilka s takovým nápadem nepřišla. Většina se orientuje na takové řízení, které musí mít řidič vždy pod kontrolou, i když auto jede vlastně samo. Tento Mercedes však najednou dokáže mnohem více! Dokáže se držet na dálnicích zcela sám, mění pruhy, dokonce i předjíždí! A to samozřejmě zcela sám, aniž by musel řidič nějak zasahovat, sahat na volant nebo jen dávat pozor.

Mohlo by se vám líbit...