Zvětšete vzhledově i malý byteček

Stěhování je věc, kterou si zažije jistě každý z nás. Nejdříve se stěhování dočkáme tehdy, kdy se rozhodneme nastoupit na vysokou školu nebo kdy se rozhodneme jít do většího města za řadou příležitostí. Samozřejmě pak následně se můžeme odstěhovat i s partnerem nebo s partnerkou, protože budeme chtít zjistit, jak to soužití společně půjde.

Někdy se však stane, že se odstěhujeme pouze sami, proto hledáme nějaký drobný byt, který bychom byli ochotni platit a který bychom si mohli hezky zařídit. Většinou sklouzneme sice k rozlehlému, ale přesto k bytu 1+kk, který nám po chvíli připadá velmi malý. Naštěstí tato záležitost jde pěkně spravit, a tak se rozhodneme udělat malý byt na první pohled velkým. Že to nejde? Ale jde!

Kombinujte barvy v různých koutech bytu

U malého bytu se dočkáte většinou pouze jedné místnosti, ve které je kuchyně a také i obývací pokoj a ložnice v jednom. Pouze chodba nebo koupelna jsou odděleně. Pakliže se rozhodnete udělat jednu místnost takovou, aby vypadala, že místností je více, oddělejte jednotlivé koutky barevně. Vymalování malého bytu není tak finančně náročné, proto se zaměřte na to, aby kuchyně byla jinou barvou, dále také i ložnice a samozřejmě i koutek obývacího pokoje.

Jednotlivé kouty oddělejte žaluziemi, zatahovacími dveřmi nebo například závěsem

Pokud vám však barevné rozlišení zrovna dvakrát nepomohlo, můžete se rozhodnout oddělit jednotlivé kousky domu jinak. Zkuste to proto například se závěsem. Sice se nejedná o nejmodernější kousek, ale určitě vám oddělí soukromí ložnice od kuchyně. Pakliže vám toto řešení nevyhovuje, zkuste to s modernějším zařízením – spusťte od stropu dolů zatahovací žaluzie, které budou nejen vkusným doplňkem, ale také vždy zakryjí soukromí ložnicového koutku ve chvíli, kdy potřebujete. Samozřejmě to můžete také vyřešit menšími zatahovacími dveřmi – ovšem to už je trochu nákladnější řešení.

Mohlo by se vám líbit...