Vánoce a pes

Vánoce a pes

Máme-li pejska jako člena rodiny, tak je normální, že s ním počítáme i na Vánoce. Jak tedy udělat našemu čtyřnohému kamarádovi pokušení? Jaké mu připravit jídlo, co mu dát pod stromeček a čemu se vyvarovat?

Co pod stromeček?

Pejskovi se zavděčíte každou maličkostí. Nejčastěji ho obdarujeme různými pamlsky, nebo hračkami. Za co ale bude také rád, je například nový pelech pro psy. Těch je teď na trhu opravdu dostatek a je z čeho vybírat. Pelechy již dnes nepatří jen mezi užitkovou věc, ale slouží i jako doplněk do interiéru. Velký výběr mají například na e-shopu Iridog. Zde si můžete vybrat z opravdu bohaté nabídky veškerých chovatelských potřeb pro psy.

O vánočních svátcích si mnozí z nás zajdou i na procházku. To je ideální příležitost vyvenčit pejska. Pokud jsme majitelé velkého psího plemena, je procházka ve sněhu, nebo v nepříznivém počasí jednodušší než s menším pejskem. Jsme-li chovatelé malého plemena, není na škodu si pořídit tašku, nebo batoh pro psa. S tímto praktickým doplňkem můžete s pejskem jak na náročnou procházku, tak i na místa kde je více lidí. Například vánoční trhy nebo rozsvěcování vánočního stromečku. Klokánka a taška pro psa se ukázaly jako dobrý pomocník i při předvánočních nákupech. Pejska nechceme nechávat v mrazu před obchodem a tak psa raději vezmeme s sebou v klokánce, nebo v tašce. Takhle mu dopřejeme pocit bezpečí a nehrozí, že by pejska někdo přišlápnul.

Má pes chuť na cukroví?

Tak jako nám, i psům voní cukroví a vlastně cokoliv co je na stole. Dobrý chovatel ví, že není dobré pejska krmit jídlem, které není určeno pro psy. Když už ale chceme udělat neškodnou výjimku, můžeme pejskovi upéct jeho vlastní cukroví. Na internetu najdeme pár receptů, které jsou k žaludku psa šetrné. Takhle Vám už pak nemusí závidět plné talíře na vánoční tabuli.

Mohlo by se vám líbit...