První Haute couture přehlídka v Praze

Na této slavné přehlídce je možno vidět šaty za miliony korun od návrháře, který obléká třeba i slavnou zpěvačku Madonnu. Pro Nadaci Terezy Maxové dětem dne 18. března 2017, předvede svou jarní kolekci italský designér Francesco Scognamiglio. Rafinované róby tohoto rodáka ze slavných Pompejí patří nádech okázalého luxusu, který móda nabízí. Scognamigliovy jedinečné kreace vypadají jakoby utkané ze zlatých vláken nebo jsou kompletně pošité Swarovského křišťály. S velkou oblibou je nosí nejpopulárnější osobnosti mezinárodních celebrit jako Rihanna a Lady Gaga. Na loňském udílení cen MTV Video Music Awards zpěvačka Beyoncé oblékla také Scognamigliovu róbu s křídly formovanými z peříček.

Módní mola

Českému divákovi se Scognamiglio představil ve své prêt-à-porter kolekci podzim-zima 2010 na benefičním projektu Fashion for Kids opět pořádaným Nadací Terezy Maxové dětem. Je také autorem jejích svatebních šatů. Uvidíme poslední kolekci jaro-léto 2017 a kromě této mimořádné módní přehlídky se také v rámci tohoto večera bude konat dobročinná dražba ve prospěch nadace. Letošní aukční katalog zaplnily výhradně unikáty. Mezi zajímavé dražené předměty patří jeden umělecký objekt výtvarníka Davida Černého, známá fotografie Miloše Formana od Bryana Adamse, jedinečné a zcela unikátní kolo Festka vyrobené naprosto celé z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso nebo se můžete zúčastnit dražby vstupenky na baletní vystoupení Sergeje Polonina zahrnující večeři s tanečníkem.

Haute couture

Inspiraci na haute cuture můžete zcela jistě načerpat plnými doušky. Označení haute couture, tedy vysoká krejčovina, je dokonce od roku 1945 chráněno přímo francouzským zákonem a vztahují se na něj přesná pravidla. Patří mezi ně například to, že veškeré oděvy musí být zcela unikátní, musí být zpracované ručně za použití nejluxusnějších materiálů. Tyto módní kolekce musí být prezentovány pouze, nebo alespoň dvakrát ročně a každá prezentace musí zahrnovat alespoň 25 oděvů, na jejichž poctivé přípravě se podílelo minimálně 20 osob. Toto označení haute couture smějí používat jen módní domy, které vlastní oprávnění od francouzského ministerstva průmyslu. Patří sem módní dům Chanel, Christian Dior, Jean Paul Gaultier, Maison Margiela, Versace, Valentino, Elie Saab a jako hostující se již zde ocitly v minulosti Zuhair Murad a tements.

Mohlo by se vám líbit...