Očistěte boty od běžných nečistot rychle a hravě!

Boty jsou pro mnohé lidi to nejlepší, co ve svém šatníku skrývají. Jedná se o naprosto nezbytný kousek, díky kterému bychom nemohli vyjít z domu, pokud bychom ho neměli. Ženy si na obuv značně dbají, proto se není čemu divit, když jejich bot je naprosto plný botník. Zkrátka každý outfit musí mít své botičky, které k němu stoprocentně ladí.

Někdy však jejich údržba není tak lehká, jak se na první pohled může zdát. Při koupi si ani neuvědomujeme, že se nám zanedlouho můžou značně poškodit. V poslední době je na internetu nejčastěji vyhledávaným dotazem to, jak jde účinně vyčistit bílé tenisky. Návodů a nápadů je na internetu habaděj, ale který je ten stoprocentně účinný? Samozřejmě si na své přijdou i ti, kteří hledají odpovědi na otázku, jak dostat například sůl z bot nebo jak nejlépe a nejefektivněji jde odstranit žvýkačka z podrážky bot. Takových vad, které se nám na botách mohou stát, je opravdu hodně, proto si pojďme zodpovědět, co je na čistění obuvi nejlepším a nejúčinnějším lékem.

Jak docílit opět bílých tenisek?

Při čištění tenisek musíme mít na paměti, že nikdy nebudou tak bílé, jako když jsme je prvotně kupovali. Nikdy žádný trik ani přípravek nevyčistí boty do takové jasně bílé barvy, v jaké byly tehdy, kdy jsme je kupovali. Ovšem můžeme k takovému čistšímu efektu značně přispět, a to zejména díky prostředku Cif, který je velmi účinný. Pomáhá však také i mýdlová studená voda nebo například směs sody a bílého octa. Než se však do drhnutí tenisek dáte, mějte na paměti, že je nutné je umývat pod studenou, nikoliv teplou vodou.

Jak vyčisti semišové boty?

Semišové boty jsou kapitola sama o sobě. Čištění těchto bot je někdy opravdu těžké a mnoho lidí neví, jak si s tímto poradit. Proto tu máme následující tipy. Jestliže na semišových botách máte například flíček, který nejde omýt, zkuste si ho potřít obyčejnou křídou na tabuli, poté jemným kartáčkem semiš vykartáčujte směrem ven ze semišové látky. Nepoužívejte však různé chemické potřeby, protože právě takovými přípravky bychom mohli boty naprosto zničit.

A co kožená obuv?

Kožená obuv se nejlépe ošetřuje krémem na kůži.

Mohlo by se vám líbit...