7 receptů na lepší spaní

Špatně spíte? Těžko se vám usíná, brzy se budíte? Přetáčíte se během noci z jedné strany na druhou, po probuzení uprostřed noci zoufale počítáte ovečky, dokud se vám konečně podaří znovu usnout? Nezoufejte. Existují různé triky, které vám mohou pomoci se snáze ponořit do říše snů. Vyzkoušejte je ještě dříve, než se rozhodnete navštívit lékaře a žádat po něm léky na spaní.

1. Může za to káva

Nejste schopni během dne fungovat bez pořádné dávky kávy? Právě nadopování kofeinem může být příčinou vaší nespavosti. Zkuste si kofein odříci alespoň během pozdního odpoledne a večera, pravděpodobně se vám bude usínat snáze.

2. Pořiďte si kvalitní matraci

Je-li vaše matrace letitá proleželina, není divu, že se vám na ní špatně spí a převalujete se. Neváhejte a investujte do kvalitní zdravotní matrace, vyplatí se vám to. Investice se vrátí v podobě klidného spánku.

3. Nastavte si pravidelný režim

Chodíte spát každý den v jinou dobu, ponocujete, žijete nepravidelným stylem? Snažte se vnést do svého života nějaký řád. Když si vaše tělo zvykne na to, že se v určitou hodinu plus minus nějakou tu chvíli dostane do postele, snáze se vám bude usínat i budit se.

4. Teplá koupel a dobré větrání

Důkladná očista před spaním je příjemným rituálem, který vám také pomůže usnout. Zklidníte se, uzavřete celý den, podpoříte příjemnou koupelí svůj dobrý pocit. Skvělý nápad je také ložnici před usnutím vyvětrat. Při čerstvém vzduchu budete snáze usínat než ve vydýchané místnosti.

5. Milostné hrátky dobře naladí

Hezké milostné chvíle se svojí drahou polovičkou také dokážou hezky unavit a naladit. Možná po nich budete tak vyčerpaní, že usnete během chvilky.

6. Ruce pryč od elektroniky

Do ložnice nepatří ani televizor, ani mobil, notebook, stolní PC či tablet. Působí rušivě. Ložnice je od toho, abyste v ní spali a odpočívali.

7. Dejte si pozor na to, co před usnutím jíte a pijete

Nemáte přes den čas se pořádně najíst a nacpete se až večer? Tak pozor. Měli byste jíst nejpozději dvě hodiny před usnutím a vyhnout se tučným a sladkým jídlům. Také popíjení alkoholu před spaním není zrovna nejlepší nápad.

Mohlo by se vám líbit...